Rodinný dům ŘÍČKY

Rodinný dům v srdci Orlických hor v blízkosti lyžařského areálu. Tento dům vychází svou základní hmotou z tradiční architektury jednoduchých, půdorysně obdélných chalup se sedlovou střechou rozesetých rovnoběžně s vrstevnicemi a přilehlými horskými cestami. Pozemek se otevírá na jih panoramatickým výhledům přes údolí. Severní hranici parcely tvoří místní komunikace. Celý pozemek je poměrně svažitý a poskytuje vyhlídku do širokého okolí. 

MÍSTO

Říčky v Orlických horách

ROK

2020

PROGRAM

Rodinný dům

UŽITNÁ PLOCHA

275 m²

Jednoduchá kombinace dřevěné fasády, kamenného soklu a plechové střechy navazuje na tradiční řešení. Výrazným prvkem je dvojice velkoformátových oken propojujících interiér s velkorysou venkovní terasou s krásným výhledem do jednoho z mnoha údolí Orlických hor. 

V přízemí domu je zádveří s navazujícím úložným prostorem, šatníkem a wc. Kuchyň s obývacím pokojem je napojena na ložnici s vlastní koupelnou a šatníkem. V podkroví se nachází dvě ložnice s kuchyňkou a sociálním zázemím, dále apartmán s vlastním kuchyňským koutem a koupelnou pro ubytování rodinných přátel a známých.